Hornická nemocnice se pyšní zrekonstruovaným ortopedickým oddělením

Další moderní, tentokrát ortopedické oddělení nabízí svým pacientům karvinská Hornická nemocnice. Oddělení za 13 miliónů korun ve čtvrtek odpoledne slavnostně otevřeli i za účasti ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka.

Rekonstrukce oddělení probíhala tři měsíce a celkové náklady činily 13 miliónů korun. Jedná se o 28 lůžkové oddělení, které nabízí dvou a třílůžkové pokoje s jedním nadstandardním.

„Všechny pokoje jsou vybaveny bezbariérovým přístupem pro sociální zařízení včetně vyvýšených sedaček na toalety, to jako prevence luxaci kyčlí po operaci. Ve sprchách jsou i sedačky, aby měli pacienti větší komfort,“ doplnil ředitel nemocnice Tomáš Canibal.

Nemocnice má opravena tři oddělení a postupně se snaží nadále rekonstruovat. Ortopedičtí pacienti jsou limitováni ve svém pohybu, proto nemocnice přistoupila k rekonstrukci a nabídla jim tak větší komfort. „Stav před rekonstrukcí nebyl bezbariérový, stěžoval pooperační období a období rekonvalescence,“ uzavřel Canibal s tím, že příští rok chce nemocnice provést rekonstrukci posledního oddělení, kterým je rehabilitace.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 11.9.2014