Finanční rezerva Karviné půjde do koupě ubytovny Kosmos a zkrášlení města

Zastupitelé na čtvrtečním zasedání schválili přerozdělení 125 miliónů z rezerv a finančního vypořádání z loňského roku.

Většina peněz z přebytku jde na další opravy chodníků, komunikací, do zeleně a celkového zvelebování města. Přidáno bylo na separaci odpadů, na úpravy dalších prostranství na sídlištích či zabezpečení přechodů pro chodce.

„Peníze jsme také vyčlenili na aktuální opravy zámku Fryštát a na další dotované investiční akce. Pětatřicet miliónů korun bylo schváleno na nákup ubytovny Kosmos (na snímku), kterou chceme přebudovat na menší byty pro seniory nebo mladé rodiny,“ dodal náměstek primátora Jan Wolf.

Více peněz získají investiční fondy karvinských škol, krajské gymnázium díky penězům z rezervy pořídí studentům lezeckou stěnu do tělocvičny. Polepší si také hasiči nebo senioři. Město z peněz může koupit i budovu pro celoroční sportování skateboardistům.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 4.5.2015