ČSAD zavádí do vytížených linek WiFi zdarma, časem bude možná i v MHD

Cestování autobusem vám už nemusí připadat zdlouhavé. Stačí u sebe mít chytrý mobilní telefon, tablet či notebook a při cestě do školy nebo do práce si můžete prohlížet své oblíbené stránky či kontrovat poštu, a to zcela zdarma. Společnost 3ČSAD totiž postupně do svých linek zavádí WiFi připojení pro cestující zdarma.

WiFi zařízení bylo zkušebně nainstalováno minulý týden do tří nejvytíženějších příměstských linek. V Karviné se jedná o vůz s poznávací značkou 6T8 4705, v Havířově jde o vůz 3T3 3191 a v Orlové pak 8T3 0214. Všechny tyto vozy jsou navíc označeny samolepkou s logem WiFi.

„Momentálně jsme ve fázi testování. Probíhá sběr dat pro analýzu míry využívání,“ sdělil Michal Birkáš z marketingového oddělení společnosti 3ČSAD s tím, že tento krok by měl nabídnout cestujícím lepší komfort.

S rozšířením mohou pomoci inzerenti

Další nákupy zařízení totiž závisí především na tom, zda se dopravci podaří sehnat inzerenty, kteří využijí placené reklamy na této WiFi síti. Pokud ano, služba by se mohla rozšiřovat do MHD linek dle vytíženosti.

O WiFi v autobusech společnosti 3ČSAD se mluvilo již před dvěma lety, kdy na facebookové stránce Karviná – město, které žije lidé hlasovali, zda by uvítali bezdrátové připojení právě v autobusech. Drtivá většina jich byla pro tuto možnost.

Autor: Milan Haluška | Foto: Ilustrační | Vydáno: 31.3.2014