Ze smogu vyjedou karvinské děti na čerstvý vzduch do Beskyd

Téměř pět stovek dětí z karvinských mateřských a základních škol v zimě vyrazí na lyžařské kurzy. Ze smogu se tak dostanou na čerstvý vzduch v Beskydech a ještě si užijí nejrůznějších zábavných aktivit v přírodě. Výjezdy hradí město za pomoci Nadace OKD.

„Už v uplynulé zimě jsme na kurzy poslali tři stovky dětí, tentokrát jich posíláme 460, bude tedy o jeden běh kurzů více než vloni, kdy jsme se orientovali hlavně na děti z mateřských škol, letos je nabídka určena také pro první stupeň škol základních,“ řekl primátor Tomáš Hanzel.

Děti budou vyjíždět z Karviné denně ve skupinách po 46 a pětidenní kurzy vždy povedou kvalifikovaní lektoři, samozřejmostí bude doprovod učitelů a dozor. Pro ty menší děti je kromě lyžování připraven i zábavný program, ty větší se budou učit především lyžovat. Kurzy jsou tedy uzpůsobeny každému věku dětí.

„Rodiče zaplatí pouze 500 Kč za celý kurz. Školy i školky už nabídku dostaly a rodiče mohou své děti přihlašovat. Letos by měly dostat přednost ty děti, na které se vloni nedostalo, zájem byl a je velký,“ upřesnil náměstek primátora Lukáš Raszyk.

FOTO: Ilustrační | Město Karviná