Z vítězství fotbalového turnaje základních škol se radovali karvinští

Pravá sportovní atmosféra vládla ve středu dopoledne v hale sportovního centra Kovona v Karviné-Novém Městě. Probíhal tam totiž fotbalový turnaj základních škol o Pohár černého zlata. Akci připravil Městský fotbalový klub MFK OKD Karviná pod záštitou společnosti OKD.

Turnaje se zúčastnily čtyři karvinské základní školy (Majakovského, Mendelova, Družby a Cihelní). Týmy přijely i z ostatních měst i obcí, a to z Havířova, Českého Těšína a Doubravy.

Žáci škol bojovali proti sobě v hracím čase 12 minut. V každém týmu se hrálo s pěti hráči a jedním brankářem. Hráči se mohli navíc libovolně střídat. O pořadí ve skupině rozhodoval počet bodů, skóre, vzájemný zápas, počet vstřelených branek a los. Každý účastník turnaje dostal medaili, družstva obdržela diplom za účast. Nejlepší brankáři, střelci i hráči si odnesli věcnou cenu a trofej. Družstvo, které hrálo nejvíce fair-play si odneslo pohár a věcnou cenu.

Na třetím místě se umístili žáci ze základní školy Havlíčkova z Českého Těšína, druhé místo obsadili žáci ze základní školy Majakovského a první místo patřilo žákům ze základní školy Družba.

Nejlepším brankářem se stal Jan Pokorný ze ZŠ Cihelní, nejlepším hráčem byl Jan Kolář ze ZŠ Mendelova a nejlepším střelcem se stal Robert Lalik ze ZŠ Družba. Vstřelil celkem devět branek.

Ceny předávali mluvčí společnosti OKD Marek Síbrt, předseda představenstva MFK OKD Karviná Jan Wolf a hráči A-týmu Matěj Fiala, Prince Ofori a Lukáš Kurušta, kteří se přítomným dětem podepisovali na připravené kartičky a fotografovali se s nimi.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 14.5.2014