Vybrané restaurace v Karviné nabídnou dočasné tvarůžkové menu

Tvarůžkové hody se již blíží. Ovšem již tuto sobotu budou vonět Karvinou. Vybrané čtyři restaurace v sobotu nabídnou speciálně vytvořené menu z tvarůžků v rámci pořádání Tvarůžkových hodů na Lodičkách v karvinském zámeckém parku v sobotu 15. 9. Přijďte si vychutnat něco nové a nebojte se nezvyklostí. I ze syrečků může být skvělý tatarák a dezert. Klasiku ale na menu také najdete – pivní pes, pomazánka a čím dál oblíbenější nakládané sýry. Vyražte tedy otestovat, co dokáží kuchaři v karvinských restauracích Baron, Dvůr Olšiny, Zlaté časy a Café&Restaurant Na Zámku.

„Oslovili jsme zařízení, které jsme sami vyzkoušeli, a jsme o jejich kvalitě přesvědčeni. Líbí se mi, jak jsou kuchaři kreativní a vymýšlejí něco nové, co zároveň zní lákavě,“ hovoří o této myšlence organizátorka Lucie Rakowská, která akci pořádá pod Iniciativou Dokořán o.s. Zdůrazňuje, že pravé potěšení bude teprve na Lodičkách, kam dorazí specialisté na syrečky.

Menu v restauracích

Restaurace Baron:
Pikantní tatarský biftek z tvarůžek na toastu
Česneková polévka s tvarůžky a krutonky
Vepřová panenka s chřestem a tvarůžkou, bylinkové brambory
Tvarůžkové lívance s ovocem a šlehačkou
(Cena čtyř chodové menu činí 299 Kč.)

Dvůr Olšiny v Karviné:
Olšinský tvarůžkový závin
Naše tvarůžkové bramboráčky
Pivní nakládané tvarůžky s chlebem a cibulí
Smažené tvarůžky s anglickou slaninou a chlebem
Domácí česneková polévka se šunkou a tvarůžkami
Pikantní tvarůžková pomazánka na topince

Restaurace Zlaté Časy:
Loštické topinky (Croque monsieur po lošticku)
Loštická česnečka
Uherské smažené tvarůžky
Loštická zapékaná kotletka
Loštické lívanečky
Loštická zapékaná rajčátka

Soutěže pro každého
Přesto to není vše. Tematické soutěže si užijí děti, gurmáni i pořádní kuchtíci. Každý se může zúčastnit soutěže se svou tvarůžkovou pomazánkou a také byste měli vyzkoušet pojídání tvarůžků na čas. Trénujte, výhry do soutěží věnovala firma A.W. spol. s.r.o., známé veřejnosti spíše jako Olomoucké tvarůžky, díky kterému se vše toto děje.