Vodárenská věž nabídne luxusní a klidné bydlení za přijatelnou cenu

V minulosti sloužila jako vodojem, úkryt před válkou či sklad obilí. Vodárenská věž v Karviné-Hranicích poté dlouho chátrala, ale již brzy bude sloužit novému účelu – bydlení.

Původně měla být věž v ul. U Vodárny využita jako luxusní penzion s restaurací v nejvyšším patře. Tento projekt ovšem nevyšel a majitel věže se rozhodl nabídnout lidem rezidentní bydlení jak ve věži, tak v její blízkosti. Celý areál dostal i zbrusu nové jméno – Rezidence Vista.

Rezidence lidem nabídne celkem 8 bytů přímo ve věži a 5 v přilehlé budově. Cenově se byty příliš neliší. Za byt 2+kk zaplatí nájemce 6 tisíc korun, nejdražším bytem je pak 4+kk verze za 13 tisíc korun.

„Byty budeme mít o velikosti cca 50-120 čtverečních metrů. Každý byt bude vybaven kuchyňskou linkou (barvu a provedení lze dojednat dle přání), nabídneme plně vybavenou koupelnu, laminované podlahy, mimořádně úsporné infratopení. Nájemníci budou mít v rámci paušálního poplatku zajištěny sklepní boxy, poštovní schránku, úklid společných prostor, rozvod TV a internetu, anebo nebude chybět například pojištění bytového vybavení či parkovací stání pro každého“ říká jednatel společnosti Bendito Morava, které věž patří Miroslav Liboska.

Rekonstrukce bytů začala v říjnu letošního roku a první nájemníci se mají do rezidence stěhovat v červnu příštího roku. První prohlídky hrubé stavby a dispozic mají proběhnout v lednu nebo únoru a samotné podepisování nájemních smluv v únoru či březnu.

Více o celém projektu je možnost sledovat na nových internetových stránkách rezidence, kde naleznete veškeré informace.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 10.11.2016