VIDĚLI JSME PRVNÍ: Nový Tarantino – větší než malé množství krve

Využili jsme pozvání distributora a v předpremiéře navštívili projekci filmu Nespoutaný Django. Po nacistech si vzal ve svém nejnovějším filmu Quentin Tarantino na paškál americké otrokáře. Děj nás zavede na Divoký západ, respektive jih USA, pár let před vypuknutím občanské války. Dentista a toho času lovec odměn dr. Schultz (Christoper Waltz) se spojí s otrokem Djangem (Jamie Foxx), aby dopadl bandu lupičů, kteří se skrývají někde na bavlníkových plantážích. Více než dvouapůlhodinový snímek nabízí všechny atributy režisérovy tvorby, včetně typických hlášek, černého humoru,  ultrabrutálních  stříleček i bránici lechtajících scén, celé to orámováno nádhernými exteriéry a doplněno zajímavě namíchaným soundrackem.  Zatímco role Djanga Jamie Foxxovi až tolik hereckého prostoru nenabízí, Christoper Waltz si hláškujícího Dentistu/Lovce odměn užívá, pobaví Vás a budete ho mít rádi.

Koho zaručeně  rádi mít nebudete je Leonardo Di Caprio, jehož sadistického plantážníka Calvina Candieho snad přebije jen odporný Candieho Majordomus Stehen v podání téměř k nepoznání „zestárlého“ Samuela L. Jacksona. Ve filmu se objeví i bývalý idol ženských srdcí Don Johnson, italská legenda a původní Django – Franco Nero a vtipné cameo si střihne i sám režisér, jehož odchod ze scény je vskutku bombastický. Máte-li rádi Tarantinovu tvorbu a je-li vám více než 15 let, nelze snímek než doporučit. TRAILER ZDE.

Na tento snímek vás srdečně 17. ledna do kina Centrum zvou administrátoři FB Karviná – město, které žije a Jakub Gajdica (vedoucí kina), který recenzi sepsal. Projekce začíná ve 20 hodin, vstupné 140,- Kč. Příští víkend budeme soutěžit o vstupenky a další zajímavé ceny k filmu.