V lesoparku Dubina vzniklo nové hřiště

Nové herní prvky jsou od tohoto týdne pro děti připraveny v karvinském lesoparku Dubina. Původní šestnáct let staré prvky z bukového dřeva nechalo město letos v březnu demontovat a v polovině července se začaly instalovat nové moderní prvky.

Mezi nimi je například domeček se skluzavkou a šplhací tyčí, malý kolotoč, lanová atrakce, houpačky či šeptací trubky. Nechybí ani posezení pro rodiče.

Hřiště v lesoparku Dubina je součástí širšího evropského přeshraničního projektu ve stylu škola hrou. Do projektu patří i tiskoviny, další interaktivní hry a volnočasově-vzdělávací možnosti pro menší děti.

„Smlouva o dotace se schvalovala v červnu. Dětské hřiště v Dubině je jen jednou z nich. Projekt je společný s Havířovem a polským městem Jastrzębie-Zdrój. Celkově jde na něj více než 25 tisíc euro, ale to jsou peníze na všechny aktivity. U nás půjde například o vydání interaktivních her a publikací, o společné akce na obou stranách hranice, o práci s předškolními dětmi plus vybudování nového hřiště,“ dodala mluvčí města Šárka Swiderová.

Další hřiště se připravuje na sídlišti

Na nové hřiště se mohou děti těšit i na sídlišti mezi ulicemi Slovenská a Einsteinova v Karviné-Hranicích. Zde mají práce začít v září. Své náměstí mohli sdělovat i občané, a to na veřejném projednání tohoto záměru. Také o tomto hřišti jsme vás podrobněji informovali.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 23.7.2014