V kraji přibudou noví policisté, město to vítá

Krajské policejní ředitelství nabízí práci asi stovce nových lidí. Hledá proto policisty a vyhlašuje nábor. Karviná to vítá a zároveň si chválí spolupráci se státní policií. Ti, kteří by chtěli toto povolání v našem regionu vykonávat, mají příležitost podat si žádost a po úspěšném absolvování přijímacího řízení doplnit řady stávajících moravskoslezských policistů a policistek. Ředitel Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje Tomáš Kužel tvrdí, že  posílení a zvýšení počtu výkonných policistů zlepší bezpečnostní situaci v rámci Moravskoslezského kraje, hlavně si slibuje intenzivnější akceschopnosti policie při reakci na nápad trestné činnosti. „Doufám, že po zácviku nových lidí bude posíleno i karvinské oddělení a práce policie především v ulicích. Nám už se ve spolupráci s republikovou policií podařilo v uplynulých dvou letech posílit službu třeba v problémových částech města, přidali jsme z rozpočtu peníze i našim strážníkům. Už máme pozitivní výsledky:  pokles řešených kriminálních činů ve městě asi o 14 procent v meziročním srovnání let 2011 a 2012  a nárůst objasněnosti trestné činnosti  o 7 procent ve stejném období. Předpokládám, že posílení početních stavů republikové policie prospěje bezpečnosti v  Karviné ještě více,“ řekl primátor Hanzel.

FOTO: Ilustrační | Policie ČR