V karvinské průmyslové zóně Nové Pole postaví výrobní halu další firma

Již na konci června letošního roku by se měly stavební stroje zakousnout do pozemku vedle Shimana v průmyslové zóně Nové Pole. Novou výrobní halu zde má v plánu postavit společnost STOW ČR, která patří mezi přední dodavatele regálů a veškerých řešení pro skladování.

Společnost STOW ČR je na českém trhu od roku 1996 a letos oslaví své 20. výročí. Její výrobní závod funguje od roku 2008 v Průmyslovém parku Kovona v Novém-Městě, odkud se výroba přesune do nových prostor.

„Nové zázemí nám umožní plánované navýšení výrobních kapacit, modernizaci závodu a výrobních technologií, ale také instalaci nových strojů a technologických celků či následné rozšíření produktového portfolia,“ říká ředitel výrobního závodu Stow ČR Petr Starý s tím, že momentálně se vyřizují všechna potřebná povolení k zahájení stavby.

Nová výrobní hala spolu se všemi ostatními prostory by měla být dokončena v lednu 2017. Výroba poběží kontinuálně a firma neplánuje ani žádnou dlouhodobou odstávku při přechodu do nového závodu. Výrobní technologie budou totiž ze současných prostor přesouvány postupně.

„S ohledem na plánované navýšení produkce v letech 2017-2018 firma také plánuje navýšit počet pracovních míst, a to jak ve výrobě, tak na technických pozicích a v administrativě,“ uzavřel Petr Starý.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 29.2.2016