V Karviné otevřeli Slezské vzdělávací centrum

Budova po rozsáhlé rekonstrukci

Nové možnosti vzdělávání lidem z Karviné a okolí nabízí Slezské vzdělávací centrum, které slavnostně otevřelo ve středu odpoledne. Lidé zde mohou využít rozsáhlou nabídku rekvalifikací, jazykových kurzů či školení pro široké spektrum firem.

Slezské vzdělávací centrum vzniklo v budově bývalého Janečkova mlýna v Karviné-Fryštátu. Tato pětipodlažní budova z konce 19. století v minulých letech sloužila nejen jako mlýn, ale například i jako sklad civilní obrany. Poslední léta však chátrala, ale nakonec se ji podařilo zachránit. Od května letošního roku totiž prošla kompletní rekonstrukcí a nyní slouží k novému účelu – vzdělávání místních lidí.

Chátrající budova před rekonstrukcí

Na pěti podlažích vzdělávacího centra jsou vybudovány učebny řemeslných dovedností, elektroučebna, svařovna, počítačová učebna se speciálními programy jako je ArchiCad, Contec nebo MS Project. Dále pak nechybí tradiční učebny určené pro různorodé intenzivní vzdělávání menších skupin i konferenční sál pro 100 osob. V budově funguje také výtah.

Centrum proškolí top i střední manažery, revizní techniky, elektrikáře, lešenáře, jeřábníky, stavební mistry, řidiče referenty, sociální pracovníky i úředníky a další. Za příznivého počasí si kurzisté budou moci navíc o přestávkách odpočinout u šálku kávy pod pergolou u přilehlé říčky Mlýnky.

„Jsme připraveni reagovat na požadavky regionálních firem a samozřejmě chceme pomáhat i nezaměstnaným zvyšovat jejich šance na získání zaměstnání. Už jsme domluveni na využití centra pro Vysokou školu logistiky z Přerova, která tady zahájí studium nejpozději v září, běží i kurzy celoživotního vzdělávání,“ doplnil projektový manažer Martin Ferfecki.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 11.2.2015