V Karviné budou poprvé farmářské trhy, obohatí je i pravá česká zabijačka

Kvalitní farmářské zboží si budou moci obyvatele Karviné poprvé zakoupit ve středu 11. prosince, kdy se na tržišti v centru města otevřou jednodenní farmářské trhy. Nabízeny budou především uzeniny, pekařské výrobky, mléčné a sýrové výrobky, bio a včelí produkty, víno z černého rybízu a další zajímavý sortiment. Nebude chybět ani prodej vánočního zboží. Obohacením farmářského trhu bude i pravá česká zabijačka, která proběhne na manipulační ploše před tržištěm. Návštěvníci se mohou těšit na čerstvě zhotovené výrobky. Trhy začnou v 9 a skončí v 16 hodin. Město chce občanům formou farmářských trhů umožnit nákup kvalitního zboží i v následujícím roce, a to každou třetí středu v měsíci od května do prosince.

Lidé středu kritizují, uvítali by víkend

Ihned po vydání našeho článku si lidé na našem facebooku stěžovali, proč jsou trhy zrovna ve středu a neproběhnou o víkendu. Zeptali jsme se proto města, proč tomu tak je.

„Od otevření rekonstruované tržnice ve Fryštátě jsme si testovali zájem lidí tam chodit i během týdne a víme, že spíše tam zajdou lidé nárazově, když vědí, že se bude nabízet něco navíc. Od léta jsme tedy vybírali a kontaktovali prodejce farmářského zboží  a specialit, ale protože naprostá většina z nich má kalendáře plné až do Vánoc, prostě jsme zvolili středu, kdy jich může k nám přijet prodávat maximum a budeme mít pestrou nabídku. Prodejci nemohou už v pátky, víkendy a všední dny těsně před svátky – mají kalendáře plné dlouho dopředu. Proto poprvé u nás středa, pokud bude příznivé nemrazivé počasí, zůstanou trhovci i po 16. hodině,“ doplnila informace mluvčí města Šárka Swiderová.

Město na onu středu 11. prosince plánuje na náměstí ozvláštnit i program. Po 17. hodině bude na náměstí zpívat Permoník, bude vyhlášena ekosoutěž a od 18 hodin budou moci lidé zpívat koledy s Permoníkem a Deníkem v rámci cyklu Celé Česko zpívá koledy.

FOTO: Ilustrační | Milan Haluška