Téměř šest miliónů korun půjde letos na kulturu, sport i volnočasové aktivity

Činnost špičkových uměleckých sborů reprezentujících město, ale například také malé akce i aktivity. To vše chce město letos podpořit prostřednictvím peněz z Fondu primátora.

Rada města rozdělila příspěvky do 50 tisíc (celkem 972 000 korun), zastupitelstvo schválilo dotace nad 50 tisíc v objemu 4 708 000 korun. Žadatelé přitom chtěli téměř osm miliónů korun na 203 projektů. Ve Fondu primátora je k dispozici každoročně však necelých šest miliónů korun.

Celkově město podpořilo 53 projektů a akcí v kultuře, 49 sportovních, 41 projektů škol, 24 se týká volnočasových aktivit mládeže a 36 zájmové činnosti, spolků či veřejně prospěšných činností.

Malá černá hudba bude moci s přispěním města natočit profilové CD k 25. výročí existence orchestru (50 tisíc), město podpoří i práci polského PZKO (40 tisíc na činnost a 15 tisíc na činnost pěveckých sborů spolku), Obec Slováků dostane 30 tisíc, Řecká obec Karviná 10 tisíc. Příspěvky jdou na letošní volnočasové aktivity škol a školek – sportovní turnaje, soutěže pro děti, výstavy.

Zahrádkářské svazy, včelaři, svaz žen, chovatelů nebo ochránci přírody jsou také tradičními příjemci podpory města. Římsko katolická farnost Louky dostane 20 tisíc na provoz kostela. Špičkový světový pěvecký soubor Permoník podpoří letos město necelým miliónem korun. Krajské středisko volného času Juventus 540 tisíci (děti pojedou na tábory, Juventus má letos výročí vzniku a pořádá i předvánoční koncerty).  Město přispěje na práci sportovních klubů s orientací na mládež- souhrnně jde asi o půldruhého miliónu korun.

„Vždy se snažíme podpořit aktivity, které lidé pozitivně vnímají a které městu dělají dobré jméno v Česku a leckdy i ve světě. Samozřejmostí je ale i každoroční podpora neziskových zájmových organizací, aktivit dětí a mládeže a zábavy pro rodiny s dětmi na území města,“ shrnul primátor Tomáš Hanzel.

Autor: Milan Haluška | Foto: Ilustrační | Vydáno: 23.3.2014