Strážníci zachránili život muži v Karviné – Hranicích

Zachránit život se podařilo strážníkům karvinské městské policie o půlnoci ze středy na čtvrtek. Těsně před půlnocí bylo na operační pracoviště Městské policie Karviná oznámeno majitelkou bytu jednoho z domů v Karviné-Hranicích na ul. Slovenské, že právě dorazila domů ze zaměstnání, a nemůže se dostat do bytu. Problém byl o to vážnější, že z bytu vytékala voda, vstupní dveře byly uzamčeny a klíč v zámku zevnitř bytu bránil jejich odemčení. Dle sdělení oznamovatelky, by se měl v bytě nacházet její manžel (49), který však na klepání a zvonění nereaguje. Hlídka městské policie, která okamžitě vyrazila na místo, tvrzení oznamovatelky potvrdila. Jelikož byla důvodná obava z ohrožení života a zdraví osoby uvnitř bytu, jakož i to, že hrozila větší škoda na majetku vodou stékající přes několik poschodí a situace nesnesla odklad, přistoupili strážníci k násilnému otevření dveří. Za doprovodu majitelky bytu poté strážníci vstoupili dovnitř, kde ve vaně nalezli jejího manžela bez známek vědomí. V tu dobu se na místo dostavila také hlídka Policie ČR. Zároveň s poskytnutím první pomoci byla na místo přivolána sanita lékařské pomoci, jejíž lékař diagnostikoval jako důvod kolapsu pacienta srdeční slabost. Po vyšetření byl pacient převezen k dalšímu ošetření do nemocnice. Ještě v noci strážníci zajistili byt proti vstupu cizích osob a opravu poškozených dveří.