Strážníci zabránili krádeži stavebních materiálů

Strážník karvinské městské policie, toho času mimo službu, viděl u skladu jedné stavební firmy v Karviné-Mizerově neznámé muže, kteří mimo pracovní dobu nakládali do přistaveného dodávkového vozidla materiál. Pojal podezření, že došlo ke krádeži a vyrozuměl své kolegy ve službě. Ti se okamžitě vydali na místo, avšak vozidlo právě odjíždělo. Zastavili jej proto a posádku tří mužů podrobili kontrole. Řidič (38) tvrdil, že ani neví, co veze, nezná původ věcí a neví, kde jej vlastně má přepravit. Přepravu měl údajně dojednat jakýsi jeho „známý“, kterého však také nezná. Neznal dokonce ani další dva muže (21, 31) z osádky. Na korbě vozu měl míchačku a spoustu stavebního a instalačního materiálu. Na místo byl přizván také mistr poškozené firmy. Ten potvrdil, že materiál pochází ze skladu. K totožnosti mužů posádky, kteří po chvíli tvrdili, že zde byli vysláni zaměstnancem další stavební firmy, se vyjádřil, že je nezná a nepatří k zaměstnancům jeho firmy. V dalším šetření pokračuje Policie ČR, které byla věc předána.