Starší muž zemřel v Prioru po pádu z eskalátoru, jeho manželku odvezli v šoku do nemocnice

Záchranáři zasahovali ve středu dopoledne v OD Prior v centru Karviné, kde starší manželský pár spadl z eskalátoru. Podle informací policistů i záchranářů na čtyřiaosmdesátilého muže přišla náhlá nevolnost a následně spadl dolů a strhl s sebou i svou manželku.

„Čtyřiaosmdesátiletý pacient v okamžiku příjezdu posádek nejevil žádné známky života. Byla zahájena kardiopulmonální resuscitace, záchranáři se za pomocí srdeční masáže, léků a umělé plicní ventilace pokoušeli obnovit krevní oběh postiženého. Zasahující lékaři u něj zjistili poranění hlavy a horní končetiny. Snahy o záchranu se ukázaly být marné, lékař nakonec konstatoval smrt muže,“ doplňuje mluvčí záchránářů Lukáš Humpl s tím, že na místě zasahovaly jak pozemní jednotky, tak i vrtulník leteckých záchranářů.

Okolnosti události podle Humpla nasvědčují tomu, že příčinou pádu pacienta mohla být náhlá indispozice interního charakteru. „Ošetřili jsme rovněž o dva roky mladší ženu. Její zranění se nejevilo jako vážné, byla při vědomí a v kontaktu se záchranáři. Pozemní posádka ji transportovala na chirurgickou ambulanci nemocnice v Karviné,“ doplnil.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 6.4.2016