Sociální šatník nabídne lidem v nouzi nejen oblečení

Lidem v hmotné nouzi nebo v situaci, kdy jsou ve finanční tísni, pomůže nový Sociální šatník. V Karviné začne fungovat od září. Sociální šatník nabídne především oblečení, většinou zdarma nebo za symbolickou částku 10 až 20 Kč. Šatník bude provozovat charitativní organizace Adra, která ho již několik měsíců provozuje například v Havířově. K vydání oblečení bude muset zájemce předložit potvrzení, že pobírá sociální dávky v hmotné nouzi, nebo je v jiné finanční tísni. Město pro nový šatník vybralo prostory, které budou v domě s číslem popisným 599 v Karviné-Ráji. Se sběrem oblečení mohou pomoci hlavně občané.

„Do střediska bude možné nosit šaty, boty, ale třeba také přikrývky, ložní prádlo nebo domácí potřeby, vše pochopitelně čisté a bez poškození,“ uvedla vedoucí odboru sociálních věcí magistrátu Martina Smužová.

Adra už hledá dobrovolníky, kteří by pomohli s přípravou, příjmem věcí a jejich tříděním a poté i s provozem centra. Potřebují až 15 lidí a vedoucí střediska Marcela Holková nevylučuje, že by poté mohla Adra až 4 lidi zaměstnat. Od srpna se bude šatník plnit (lidé tedy budou moci nosit své odložené věci) a od září začne naplno fungovat a vydávat šatstvo, boty či třeba domácí potřeby.

FOTO: Sociální šatník v Havířově | Charitativní organizace Adra