Skatepark u krytého bazénu končí, město chce místním nadšencům koupit krytou halu

Do konce dubna musí dobrovolníci ze sdružení Wheel Club vyklidit skatepark za krytým bazénem v Karviné-Hranicích. Důvodem je špatný stav překážek. Některé jsou i 15 let staré a postupem času se tak staly nebezpečné.

Místní sdružení Wheel Klub se o skatepark staralo od roku 2007. Z různých grantů získalo peníze na nové překážky či opravy stávajících. Původní překážky, které jsou umístěny na pozemku patří společnosti STaRS spadající pod město. Nyní se po dohodě připravuje ukončení nájemní smlouvy a vyklizení plochy.

„Již pár let plochy ani překážky nevyhovují, opravy byly jen provizorní a problém neřešily, překážky jsou více než 15 let staré a mohou už být opravdu nebezpečné. Tohle Wheel club ví. Nemůžeme si už dovolit mít to venkovní hřiště v provozu v tomhle stavu, muselo by se v každém případě zgruntu zmodernizovat,“ sdělil ředitel společnosti STaRS Petr Dyszkiewicz.

„Za sdružení Wheel Club se vyjádřil správce skateparku David Chrapek. „Zhruba poslední dva roky jsme hledali společnou cestu s vedením společnosti STaRS a snažili se někam celou situaci veřejného sportoviště potlačit směrem vpřed. Bohužel mezi místními návštěvníky jsou početné skupiny lidí co se sportem nemají nic společného a tak se celá situace vyhrotila a skatepark je v současné době před zavřením,“ doplnil Chrapek.

Město chce sdružení pomoci

Rada města ve středu doporučila zastupitelstvu ke schválení rozdělení přebytku hospodaření za rok 2014, kde je mimo jiné návrh na koupi budovy pro skatepark. Rozhodovat se bude na nejbližším zasedání, a to 30. dubna. „Skatepark bude krytý, město má připravené peníze na koupi nevyužívané haly bývalých drátoven za letním koupalištěm,“ uzavřel náměstek primátora Jan Wolf.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 15.4.2015