Rehabilitační koutky pro karvinské seniory byly oceněny Nadací OKD

V ostravském centru Cooltour převzali ve čtvrtek večer zástupci Karviné čestné ocenění, které bylo uděleno nadací OKD za venkovní rehabilitační koutky pro seniory. Karviná byla totiž prvním městem v Moravskoslezském kraji, která svým seniorům nabídla další možnosti aktivit a koutky pořídila. Karvinští senioři mají k dispozici celkem tři koutky s celkem 16 rehabilitačními a posilovacími stroji. Město je pořídilo v květnu loňského roku k domům s pečovatelskou službou v Hranicích a Novém-Městě. Třetí koutek je na zahradě Městského klubu seniorů v Hranicích.

Projekt rehabilitačních koutků byl nominován na Cenu Nadace OKD v oblasti projektů Pro zdraví. Ve čtvrtek večer měli zástupci města jasno, zda projekt získal čestné uznání.

Primátora města Tomáše Hanzla především těší, že Karviná má pozitivní krajské prvenství a že stroje jsou mezi seniory oblíbené. „Ačkoli takových koutků už je po republice okolo 150, v našem kraji jsme byli první a těší mě hlavně to, že jsme nabídli seniorům zase další možnosti, jak protáhnout tělo a být aktivní,“ komentoval primátor ocenění.

Stroje slouží ke cvičení, masáži i zábavě

Počítáno je tu i s případným zdravotním handicapem cvičících. Některé stroje slouží ke zvyšování pohyblivosti spodních končetin a kloubů, ke zvyšování kapacity srdce a plic. Další k posilování, rozvoji a zlepšování svalů usnadňujících a řídících pohyb a zlepšujících ohebnost.

Město na koutky získalo od Nadace OKD 450 tisíc korun, přidalo i část svých vlastních finančních prostředků.

FOTO: Koutek v Karviné-Hranicích | Město Karviná