Při požáru rodinného domu v Karviné zemřel člověk, další dva lidé byli zraněni

Tři jednotky hasičů zasahovaly na třetí adventní neděli ve večerních hodinách u požáru rodinného domu v Lešetínské ulici v Karviné, části Staré Město. Při této události byly dvě osoby zraněny a jedna byla nalezena usmrcena.

Tísňové volání bylo přijalo těsně před půl sedmou hodinou večerní. Na místo byly ihned vyslány tři jednotky hasičů, a to jednotka HZS MSK ze stanice v Karviné, kterou posílily dvě jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Karviná-Hranice a Petrovice-Závada. Na místě zasahovaly celkem čtyři cisterny.

„Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že hoří ve druhém patře rodinného domu. Ihned byl natažen vodní proud k hašení požáru. Hasiči, vybavení dýchacími přístroji, dostali požár pod kontrolu během asi 10 minut po svém příjezdu, úplně byl zlikvidován za další hodinu,“ říká mluvčí hasičů Petr Holub.

Při požáru se zranily dvě osoby, bohužel hasiči objevili i třiapadesátiletého muže, kterému již nebylo pomoci. „Jako pravděpodobná příčina požáru se jeví nedopalek cigaret,“ doplnila policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Škoda je 100 tisíc korun.

Autor: Milan Haluška | Foto: HZS MSK | Vydáno: 15.12.2014