Podomní prodej v Karviné skončí, za porušení hrozí až stotisícové pokuty

Možnost cokoliv nabízet po domech nebo na ulicích v Karviné brzy skončí. Primátor města Tomáš Hanzel ve středu radním předloží nový tržní řád. Zákaz se však nebude týkat například průzkumu veřejného mínění. „Předpokládáme, že nová pravidla schválíme, a od poloviny března bude ve městě zakázáno cokoliv nabízet po domech nebo na ulicích. Samozřejmě kromě k prodeji vyhrazených míst, respektive povolených akcí či sbírek. Máme zkrátka v posledních týdnech spousty stížností od občanů, kteří jsou obtěžováni agresivními praktikami podomních prodejců zboží a nabízečů různých slev na plynu, elektřině a dalších službách,“ uvedl primátor Tomáš Hanzel.

Město se tak rozhodlo chránit alespoň takovouto formou občany. „Mělo by to zabrat, protože pokuty jsou vysoké, až 200 tisíc korun,“ dodal primátor.