PODA v Karviné pokračuje v budování optické sítě GPON, optiku přivede až do bytu zákazníka

V městských částech Hranice, Ráj a Mizerov v těchto dnech společnost PODA provádí výkopové práce pro novou optickou síť GPON. Pokryje tak i domy, kterým doposud služby této společnosti chyběly.

„Pasivní optická síť (GPON) představuje jeden z nejmodernějších směrů při instalování optických přípojek k internetu. Pasivní proto, že mezi ústřednou poskytovatele internetového připojení a koncovým zákazníkem není nutné používat žádné aktivně napájené síťové prvky,“ vysvětluje obchodní manažer pro severní a jižní Moravu Jaromír Šinkyřík.

PODA tak vlastně přivede zákazníkovi optický kabel až do jeho domácnosti. Tím nabídne vysokou stabilitu připojení.

„Současným trendem moderní doby je nárůst spotřeby dat – naše optické kabely jsou připraveny přenášet značný objem dat spolu s vyšší rychlostí internetového připojení (až 300 Mbps). Na rozdíl od bezdrátového a metalického připojení zvyšuje optika odolnost proti vnějšímu rušení, ale třeba i zabezpečení oproti odposlechu. Samozřejmou součástí zařízení od PODY je Wi-Fi a switch zdarma,“ doplňuje Šinkyřík s tím, že jediná optická přípojka plně obslouží celou domácnost (nejvyšší kvalita TV signálu, internetu, telefonu), ale nabídne i vyšší kapacitní potenciál (až do výše 10 Gbps).

Společnost PODA chce domy novou technologií připojit ve třetím a začátkem čtvrtého čtvrtletí tohoto roku.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 5.8.2016