Osmnáctiletý mladík kradl z městských budov měděné parapety

Celkem pět výprav učinil osmnáctiletý mladík v Karviné do centra města, kde z městských budov kradl měděné parapety. Při poslední výpravě byl mladík dopaden policisty. K první krádeži došlo v noci na 12.1. na Fryštátské ulici, kde odcizil z magistrátské budovy tři měděné a atikové parapety. Dalších pět parapetů poškodil. Následně, někdy od 13.1 do 15.1., opětovně na Fryštátské ulici, z městské budovy odcizil 8 metrů měděných parapetů. V dalších případech zloděj řádil 17.1., kdy si na karvinském náměstí vybral budovu informačního centra. Odsud odcizil 3 metry parapetů. K další krádeži došlo v době od 25.1. do 28.1. na Fryštátské ulici. Mladík odcizil 12 metrů parapetů a okapový svod. „Při poslední krádeži, v úterý 29.1., byl dopaden při činu. Hlídka Obvodního oddělení Karviná 1 zadržela 18letého pachatele na ulici Fryštátské přímo při krádeži. Předběžná škoda, která bude ještě upřesněna, už teď činí bezmála 20 000 Kč. Skutek bude řešen formou zkráceného přípravného řízení“, říká mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

„Vandalové nám někdy radniční budouvu nejen posprejují (před více než rokem rokem jsme řešili zbrusu nové dveře postříkané sprejery), ale v posledních měsících často i loupají – opakovaně nám od podzimu kdosi kradl měděné opláštění historické radnice, škody už jdou do desetitisíců, pochopitelně jsme radnici nechali lépe hlídat a věc předali státní policii, ta nyní  pachatele několika takových „akcí“ chytila. Materiál opláštění (měď) už máme v plánu nahradit odpovídajícími plasty, aby to budoucna zloděje nelákaly“, dodala mluvčí města Šárka Swiderová.