Okolí nového karvinského magistrátu prokoukne, začala velká revitalizace

Opravy okolí začaly (zde bude vybudováno nové parkoviště)

Centrum Karviné bude brzy opět o něco hezčí. Město tento týden začalo s velkou revitalizací prostranství mezi budovou nového magistrátu, Českou spořitelnou a kostelem sv. Marka ve Fryštátě.

„Je to další krok k úpravě centra města a vylepšení prostředí nejen pro klienty úřadu i banky, ale také pro návštěvníky kostela, obyvatele domů v okolí a veřejnost procházející centrem,“ říká náměstek primátora Jan Wolf.

Lidé se mohou těšit na nové dlážděné chodníky, poblíž podchodu pod magistrátem vznikne nové parkoviště s kapacitou 23 stání včetně 2 míst pro handicapované občany. Samozřejmostí je pak vybudování nového osvětlení, laviček, obnova zeleně a chystá se také bezbariérový vstup do budovy úřadu, kde se vyřizují například doklady nebo registrace vozidel.

Vizualizace upraveného okolí (autor: Ateliér Genius Loci)

„Úprav se dočká i prostranství mezi kostelem, spořitelnou a domem pro seniory v Markově ulici. Tam vznikne mimo jiné nové posezení díky lavičkám,“ doplnila mluvčí města Šárka Swiderová.

Práce vyžadují jistá omezení – už nyní je nutné do budovy magistrátu chodit po boční rampě, prostranství před budovou se právě začíná opravovat. Omezení bude město zveřejňovat na webu a ve zpravodaji dle průběhu prací.

„Jsme si vědomi velkého pohybu lidí v této lokalitě a veřejnost prosíme po dobu stavby o shovívavost,“ říká mluvčí.

Revitalizace by měla skončit na přelomu roku a stát bude 20 miliónů korun, přičemž 85 procent nákladů zaplatí EU.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 3.9.2015