Nesvéprávnému mladíkovi agresor kradl peníze a vyhrožoval fyzickým napadáním

Deset let za mřížemi hrozí šestadvacetiletému mladíkovi z Karviné, který vydíral o dva roky staršího muže. Chtěl po něm nejen peníze, ale vyhrožoval mu i fyzickým napadáním.

Osmadvacetiletý muž, který je léčen a není způsobilý k některým právním úkonům, přišel v minulých dnech na policejní služebnu a oznámil, že je vydírán.

Okamžitým nasazením policistů a operativním opatření byl za velmi krátkou dobu zadržen podezřelý šestadvacetiletý mladík. Výslechem a dalšími prověrkami policisté zjistili, že dnes již obviněný mladík v několika případech ohrožoval a vydíral o dva roky staršího muže. „V případě vydírání pachatel nemocného muže zastrašoval zlámáním nohy tyčí a požadoval vyplacení 200 Kč v hotovosti. Měl to být údajný dluh. Při dalších náhodných setkáních agresor žádal další peníze,“ sdělila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Násilník byl podle mluvčí obviněn i ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. „Té se dopustil v srpnu nedaleko karvinské ubytovny. Své oběti řekl, že mu pěstí vyláme zuby. Mladíka prohledal a donutil ho, aby mu dal 50 Kč,“ dodala mluvčí s tím, že v září poblíž téže ubytovny navíc poškozeného muže praštil otevřenou dlaní do pravé části obličeje. Napadený muž po úderu zjistil, že na ucho neslyší a lékaři potvrdili prasknutý bubínek ucha.

Agresivní pachatel byl obviněn ze spáchání přečinu vydírání, zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu ublížení na zdraví. V současnosti je již ve vazební věznici a hrozí mu až desetileté vězení.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 7.10.2014