Nemocné děti z Karviné odjely na ozdravný pobyt do Karlovy Studánky

Zavazadla do autobusu, pusu na rozloučenou a hurá na čistý vzduch. Tak by se dala popsat atmosféra, která v úterý dopoledne vládla na karvinském Univerzitním náměstí. Město totiž poslalo další skupinku nemocných dětí na desetidenní ozdravný pobyt do Karlovy Studánky.

V Karviné pořádají ozdravné pobyty již několik let. Letos o prázdninách posílá město na čtyři místa asi 148 dětí s nemocemi dýchacích cest, astmatem či alergiemi. Pobyty jsou osmi až čtrnáctidenní, rodiče si mohli vybrat místo i dobu pobytu s tím, že na financování se podílejí částkou od 500 do 1000 korun.

První pobyt v Karlově Studánce byl určen poprvé pro děti od 3 do 10 let, byl osmidenní a navíc i s doprovodem rodiče. Ti platili 4300 korun a dítě pak 1000 korun. Pobyt byl plný a dítě potřebovalo jen potvrzení diagnózy lékařem.

Další dvanáctidenní pobyt proběhne v Loučné nad Desnou a Velkých Karlovicích, a to v termínu od 20. do 31. července. Na srpen pak město připravilo až čtrnáctidenní pobyt v Horní Bečvě, kde děti pojedou 9. srpna.

„Karvinské děti už letos byly například v Jeseníkách, kde se v březnu vystřídalo ve dvou turnusech 120 dětí ze škol. Šlo o obdobu školy v přírodě zaměřené na ekologickou výchovu, financované státem. V lednu bylo 38 dětí na léčebném pobytu v Metylovicích,“ doplnila mluvčí města Šárka Swiderová s tím, že v loňském roce město organizovalo devět pobytů, kterých se zúčastnilo více než pět stovek dětí.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 8.7.2014