Nejen k lékaři se karvinští senioři projedou taxíkem za hubičku

Karvinští senioři, kteří jsou starší 70 let mají od pondělí možnost využívat šestkrát do měsíce novou a levnější možnost přepravy. Město pro ně zajistilo službu Senior taxi.

Novou službu mohou senioři využít pro odvoz z místa trvalého bydliště například k praktickému lékaři, do nemocnic na území města, na krytý bazén či na hřbitovy. Odvoz bude zajištěn také od Rehabilitačního sanatoria.

Senioři si mohou jízdy objednávat (optimálně dva dny dopředu, postačí i jeden) na čísle 602 100 580, jedna jízda pak stojí fixních 15 korun.

Podrobnosti k cílům jízd vysvětlí zájemcům na dispečinku. Senior může využít službu maximálně 6x do měsíce a jezdí se v pracovní dny vždy od 6 do 14 hod.

„Pokud se domluví více seniorů na jízdě jedním vozem, platí objednatel jízdy – tedy 15 korun za jízdu. Senior si s sebou k lékaři smí vzít jednu osobu jako doprovod. Může si také taxi objednat na obě jízdy, například k lékaři a pak zpět s tím, že na jízdě zpět se senior s taxikářem domluví, jelikož není dopředu jasné, jak dlouho se u lékaře zdrží. Jízdy jsou počítány jako dvě – tam a zpět vždy po 15 korunách. Jezdí se na území Karviné – stejná cena je za krátké vzdálenosti, ale také z jednoho konce města na druhý, vždy je ale třeba dodržet hranice města,“ dodala mluvčí města Šárka Swiderová.

Služba je určena pro seniory s trvalým bydlištěm v Karviné. Služba neslouží k vyřizování nákupů nebo cestám za zábavou, ale opravdu především pro usnadnění cesty k lékařům nebo do nemocnic.

Služba funguje i v okolí

Za jednu jízdu zaplatí v Rychvaldě 10 korun, služba zde funguje již 2 roky a je o ni velký zájem. Od října loňského roku pak seniorské taxi jezdí i v Horní Suché. Zde se mohou lidé nad 65 let nechat zavést na jakékoliv místo na území obce.

Velký zájem o tuto službu je také v Bohumíně, kde ji začali využívat začátkem loňského roku.

FOTO: Ilustrační | MěÚ Bohumín