Nadace OKD ocenila nejlepší projekty neziskových organizací

Již po sedmé ocenila těžařská Nadace OKD projekty neziskových organizací, které finančně podpořila. Stalo se tak v úterý v Obřaní síni Městského domu kultury v Karviné.

Ocenění bylo předáváno v několika kategoriích. Oceněn byl také Srdcař roku. Jde o cenu pro některého ze zaměstnanců dárcovských firem těžařské nadace, kteří ve volném čase pomáhají (v naprosté většině případů bez nároků na odměnu v neziskových organizacích).

Osobností neziskové sféry se stal Daniel Cieslar, který byl v Karviné několik let hlavou občanského sdružení Iniciativa Dokořán. Svým nakažlivým nadšením dokáže k práci strhnout i ostatní. Dlouhodobě přispívá ke zkvalitnění kulturní úrovně v Karviné. Nyní svou sílu soustředí na obnovu kulturního centra na náměstí v Karviné, kde chce obnovit a podpořit jeho aktivity.

Ocenění v kategorii Pro zdraví získal Mobilní hospic Ondrášek z Ostravy, a to za projekt Komplexní péče o umírající v jejich domovech. Ten lidem během posledních dní jejich života vytváří přímo v jejich domovech důstojné podmínky s velmi potřebnou zdravotní, sociální, psychickou a duchovní pomocí.

Domu kultury v Orlové patřilo ocenění v kategorii Pro radost. Tady za projekt Rocktherapy – na pomoc lidem s diabetem mellitus. Projekt se snaží kulturní zážitek propojit s podporou tváře projektu. Tentokrát to byli pacienti s diabetem. I rockeři mají srdce na správním místě.

Ocenění v kategorii Pro budoucnost si odnesli zástupci města Karviná. V karvinském lesoparku Dubina totiž proběhla výstavba venkovní posilovky (tzv. Workout hřiště). Letos se projekt dočkal i rozšíření o další prvky, na kterých mohou cvičit i vozíčkáři.

V programu Sídliště žije zvítězil projekt Softballem na sídlišti k sportovní radosti. Softballový klub Slávie Ostravská univerzita výstavbou a renovací hřiště zajistil sportovní vyžití mládeže bydlící na sídlišti.

Již popáté byla také udělena cena pro Srdcaře roku. Letos si uznání odnesl Jozef Kovács – zaměstnanec OKD, a.s. z lokality ČSA Důlního závodu 1. Ten ve škole na ulici Komenského v Karviné pomáhá již řadu let během mimoškolních aktivit žáků s mentálním postižením a autismem.  Není tajemstvím, že tuto školu navštěvovala i jeho dcera.

Autor: Milan Haluška | Foto: Nadace OKD | Vydáno: 26.11.2015