Na modernější nádraží si budeme muset ještě počkat

Hala karvinského hlavního nádraží s moderním dopravním terminálem MHD budí dojem moderní doby. Když se však cestující přesune z haly na jednotlivá nástupiště, čeká ho nemilý pohled.

Téměř neoznačené koleje, staré osvětlení, téměř žádná lavička a špinavé podchody. Na nástupištích se zkrátka podepsal zub času.

Správa železniční dopravní cesty (ŠZDC), která je vlastníkem koridoru, plánovala zahájení rekonstrukce na trati Dětmarovice-Český Těšín, která by se týkala i karvinského nádraží. „Rekonstrukce zahrne opravu ostrovních nástupišť, jejich zastřešení, bude zde nový systém odvodnění, nový informační systém a nebudou chybět bezbariérové výtahy na každém nástupišti,“ informoval nás koncem loňského roku mluvčí ŠZDC Tomáš Drvota s tím, že zahájení rekonstrukce je plánováno na konec letošního roku.

To se však změnilo, jelikož celou akci zbrzdilo zajištění územního rozhodnutí. „Nastaly problémy se zajištěním územního rozhodnutí, které zpozdilo celou akci a o začátku rekonstrukce tak jde uvažovat až na podzim roku 2014. Toto zpoždění je způsobeno napadením územního rozhodnutí,“ sdělil nám Marek Iliáš z odboru komunikace SŽDC.

O nádraží jsme psali v loňském roce zde.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 19.9.2013