Na karvinském náměstí se budou prolínat různé kultury

Těšínské Slezsko je multikulturní oblastí, kde spolu odedávna žijí lidé různých národností. Na karvinském náměstí se proto v sobotu 22. června lidem představí romská, řecká, maďarská, polská a slovenská kultura. Lidé se mohou těšit například na folklórní soubor Vonička z Havířova, řecký Nea Elpida z Karviné, z Ostravy přijede slovenský lidový soubor Šmykňa a maďarský pěvecký komorní soubor Čalogaňok, romské etnikum letos zastupují karvinský soubor Khamoro a cimbálová muzika Martina Horvátha. Z Polska do Karviné zavítá židovský taneční soubor Klezmer a Zespól Pieśni a Tańca Ziemi Cieszyńskiej a ze Slovenska se přijede publiku představit soubor Jedľovina z Kysuckého Nového Mesta. Akce bude probíhat od 13-20 hodin a bude ji doplňovat prodej typických národních gastronomických specialit a ukázky lidových řemesel.

FOTO: Loňský ročník | MěDK Karviná