Muž po propuštění z vězení zaútočil na bezbrannou seniorku, hrozí mu dalších 10 let

Mohl si užívat svobody, místo toho hrozí třiadvacetiletému mladíkovi z Karviné dalších 10 let za mřížemi. V pátek totiž mezi Fryštátskou ulicí a Univerzitním náměstím přepadl seniorku, kterou okradl a zranil.

„Mladý agresor využil fyzické převahy. Nečekaně do ženy strčil a ona upadla na zem. Začal tahat za její kabelku a po několika pokusech se mu podařilo kabelku odcizit,“ informuje mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková s tím, že o několik metrů dál kabelku prohledal, odcizil peněženku s hotovostí, obal na doklady a osobní doklady, zbytek odhodil.

Ležící ženě naštěstí pomohl duchapřítomný svědek, který spatřil i utíkajícího mladíka. Začal ho pronásledovat a po několika metrech jej zadržel. Policisté proti pachateli zahájili trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež.

„Násilník byl v minulosti pětkrát soudně trestán. Z výkonu trestu byl naposledy propuštěn na začátku září letošního roku. Tehdy byl pravomocně odsouzen za spáchání zvlášť závažného zločinu loupež. Teď byl podán návrh na vazební stíhání a soud návrhu vyhověl. Násilnický pachatel bude stíhán vazebně. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětím svobody na dvě léta až deset let,“ doplnila mluvčí Viačková.

Žena byla jednorázově ošetřena na chirurgické ambulanci, utrpěla oděrky způsobené pádem na chodník.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 21.9.2015