Mladí filmaři z Karviné natočili film podle amerických motivů

Filmaři nahrávacího studia BloodFilms z Karviné natočili další snímek, který se odehrává v jedné místnosti, a to v salonku právního zástupce. Přítomno je 6 mužů (gaunerů) a právník, jehož jediným úkolem je rozluštit velkou hádanku. Kdo z šestice mužů zavraždil starostu? Muži si předkládají vlastní verze vraždy, debatují o výpovědích očitých svědků a atmosféra v salonku houstne až k závěrečnému vyvrcholení. Film je inspirován dramatem z roku 1957 „12 rozhněvaných mužů“ a dramatem „Gauneři“ z roku 1992.

V hlavních rolích se představí David Fójcik, Štěpán Januszek, Patrik Minařík, Jan Kamenár, René Napravil, Jaroslav Kašpar a Jan Kubek. „Chtěli jsme natočit dramatický film založený na dialozích, ve kterém se pokusíme vytvořit napjatou atmosféru od začátku do konce“, říká Štepán Januszek z nahrávacího studia BloodFilms.

Sedm rozhněvaných gaunerů není první tvorbou filmařů. Historie studia BloodFilms sahá do roku 2005, kdy mladí školáci začali z legrace běhat v Dubině před kamerou. „Začali jsme natáčet krátké filmy, většinou vojenského charakteru, jelikož měsíční krajina okolo karviné k tomu přímo vybízí. V roce 2010 jsme uspořádali premiéry našich dvou velkofilmů, jichž se v bývalé kinorestauraci Oceán(ex. Reflex) zúčastnilo na 300 lidí“, dodává Januszek.

PREMIÉRA FILMU PROBĚHNE ZÍTRA, TJ. 6. ŘÍJNA V KINĚ CENTRUM V 18:00 ZA VSTUPNÉ 50,- KČ.