Městský tenisový klub byl po padesáti letech opraven, hráčům nabízí kvalitní zázemí

Karviná má další místo pro trávení volného času. S pomocí evropské dotace opravila léta chátrající tenisový klub v Novém – Městě. Ten se první velké rekonstrukce dočkal poprvé od 60. let, kdy vznikl.

Stavební úpravy na budově klubu byly ukončeny v dubnu letošního roku a hráči i trenéři tak získali kvalitní zázemí, klubovou místnost, nový je také bufet s posezením a pokoje pro ubytování, například při turnajích.

„Jde o další vylepšení prostředí pro volný čas a sport, především pro děti a mládež. Nové zázemí by mohlo přilákat k tenisu i další zájemce,“ řekl před rekonstrukcí náměstek primátora Lukáš Raszyk s tím, že náklady na rekonstrukci vyšly na necelých 6 miliónů korun.

Město vlastní areál od roku 2010, předtím pár let chátral a byl zavřený. V letech 2010-2011 se úprav dočkal antukový povrch sedmi venkovních kurtů. V rámci Městského tenisového klubu funguje Tenisová akademie Radka Štěpánka, ten tu začínal svoji kariéru a je nejslavnějším odchovancem. Svému rodákovi město dalo čestné občanství.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 20.5.2015