Město vydalo téměř stovku voličských průkazů k prezidentské volbě

Prezidentská volba se blíží a města mimo jiné vydávají také voličské průkazy, které voliče opravňují volit kdekoliv na území České republiky mimo volební okrsek, kam přísluší jejich trvalé bydliště. Karvinský magistrát již vystavil voličských průkazů pro přímou prezidentskou volbu, která proběhne v prvním kole 11. a 12. ledna. „Počet vystavených průkazů již nyní několikanásobně převyšuje běžné volby. Míváme běžně celkově jen okolo 15 vystavených průkazů“, říká mluvčí města Šárka Swiderová. O voličský průkaz většinou žádají mladší lidé do 35 let, kteří pracují v Praze nebo Brně. Možnost podat písemnou žádost skončila, ale do středy 9. ledna do 16:00 je ještě možné si průkaz vyzvednout osobně.

(foto: volicskyprukaz.cz)