Město rozdělilo dalších 700 tisíc pro kulturu a sport

Zastupitelé města na svém úterním zasedání rozdělili celkem 702 tisíc korun z Fondu primátora na podporu kulturních aktivit ve městě. Částku do 50 tisíc schvaluje rada, vyšší pak zastupitelstvo. Rada naposledy rozdělila 422 tisíc, které jdou například na fotografickou výstavu, sedmi místním tělovýchovným jednotám na práci s mládeží, na pořádání plaveckých kurzů pro nejmenší, Junáku, mysliveckému združení nebo třeba na projekt výsadby nové zeleně v areálu ZŠ Dělnická. O částce nad 50 tisíc pak rozhodlo zastupitelstvo, které schválilo peníze například pro koncert karvinského permoníku v kostele Povýšení sv. Kříže nebo TJ Jakl Baník Karviná.

„Z Fondu primátora jde každoročně cca 5 miliónů Kč na podporu místní kultury, sportovních aktivit, spolkové činnosti, sociálních organizací nebo programů pro děti a mládež. Vlastním kulturním zařízením na jejich práci i celoměstské akce pro veřejnost jde letos přímo asi 60 miliónů Kč, především na podporu práce s mládeží šlo karvinským sportovním klubům z rozpočtu více než 10 miliónů korun“, sdělila mluvčí města Šárka Swiderová.