Město postaví atletický ovál, poslouží i k pořádání vrcholových soutěží

O výstavbě šestidráhového atletického oválu v úterý na svém mimořádném zasedání rozhodli karvinští zastupitelé. Ovál chce město vybudovat v bývalém sportovním areálu u vysokoškolských kolejí v Karviné-Novém Městě. Ovál bude navíc vyhovovat špičkovým standardům pro pořádání vrcholových soutěží.

Město vyhovělo přání atletického oddílu Jäkl a schválilo šestidráhu z původní myšlenky vybudovat čtyřdráhu. Podmínkou je však výkup dalších potřebných pozemků v okolí určeného univerzitního sportoviště v Novém Městě. Jde většinou o zahrádky nebo příjezdové komunikace. Termín realizace výkupů zastupitelé podmínili koncem letošního roku a atleti sami městu pomohou.

„Budeme pochopitelně usilovat o dotace na výstavbu nového sportoviště. Nový ovál o šířce 36,6 m bude mít šest drah v rovince pro běh na 100m, k tomu se opraví travnaté plochy pro další atletické disciplíny a zázemí vznikne v přilehlé univerzitní budově,“ sdělila mluvčí města Šárka Swiderová.

Čtyřdráhový ovál by město mohlo stavět ihned

Je na něj již dokonce připraven projekt i pozemky, na nichž má sportoviště stát. Pozemky jsou všechny městské. Celkově se atletice na závodní úrovni v Karviné věnuje cca 110-150 dívek a chlapců, z toho špičkovému sportu asi 40. Pro běžný trénink dětí a mládeže a rekreační sport dnes vyhovují i modernizovaná sportoviště u škol. Závodní atleti využívají k tréninkům především ovál a sportoviště na městském fotbalovém stadionu, ten ale čeká velká rekonstrukce.

Zastupitelé pověřili předsedu atletického klubu Jäkl Karviná Emanuela Tlolku vyjednáváním s majiteli pozemků, které je nutné pro větší ovál vykoupit. Město nechá zpracovat znalecké posudky na cenu těchto pozemků a novou projektovou dokumentaci. Do budoucna bude také nutné vyřešit otázku nákladů na provozování sportoviště – atletický klub zájem o pronájem má.

Autor: Milan Haluška | Foto: Ilustrační | Vydáno: 25.6.2014