Město podpořilo kulturu, sport i jiné aktivity téměř dvěma milióny korun

Zastupitelé na svém úterním zasedání rozdělili téměř dva milióny korun sportovním a kulturním organizacím, ale také jednotlivcům na projekty, které jsou určeny především dětem a mládeži nebo slouží humanitární práci.

Fond primátora disponuje ročně asi šesti milióny korun.Celkem 768 tisíc z Fondu primátora už rozdělila rada – to jsou příspěvky do 50 tisíc korun. Nyní rozhodlo zastupitelstvo o přidělení dalších 1,2 miliónu korun u dotací nad 50 tisíc.

Například 60 tisíc korun dostane Stanislav Filip na vydání knihy Karvinské pověsti. Dechovka Májovák 50 tisíc, klub mažoretek při Juventusu Karviná 15 tisíc korun a mažoretky Michelle dostanou stejnou částku – oba kluby reprezentují město na mistrovství.

Na výstavu polské knihy jde 10 tisíc. Dotace z Fondu primátora dostanou na vzdělávací a sportovní aktivity žáků také karvinské školy (základní i střední) a školky – příspěvky jdou na práci kroužků a na konkrétní vzdělávací nebo sportovní aktivity pro děti v tomto školním roce. Příspěvky pomohou také karvinským sportovním klubům – házené, florbalu, futsalu, fotbalistům nebo lyžařům.

Již zmíněný Stanislav Filip sepsal a sestavil veršované Karvinské pověsti a kniha bude doplněna ilustracemi dětí z karvinských základních škol a základní umělecké školy – nejlepší ilustrace vybírá porota. Město poskytuje dotaci na vydání knížky, křest by mohl být v lednu.

FOTO: Peníze dostanou například mažoretky | Milan Haluška