Město ozdravuje zeleň na hřbitově v Mizerově

Obměny a ozdravení zeleně se dočká hřbitov v Karviné-Mizerově – práce už od dubna běží, potrvají do září. Město investuje do nové zeleně také na přání občanů, kteří řeší už nějaký čas problémy se vzrostlými stromy, jejichž kořeny začaly poškozovat příslušenství hrobů, vadilo jim také velké množství listí. „Za už vykácené staré  stromy vysazuje nyní město 230 nových stromů a 280 keřů. Výsadba je jiná: menší stromy a keře – například javory, třešně, menší lípy nebo habry, tedy takové, které mají méně rozložité koruny i kořenový systém. Práce běží samozřejmě za provozu a neomezují návštěvníky hřbitova ani obřady. Obnova zeleně bude stát 3,3 mil.Kč, 80% z toho město získalo jako dotaci od státu“, sdělila mluvčí města Šárka Swiderová. Karviná má dva velké hřbitovy: v Mizerově (tam je urnový háj a malá obřadní síň) a Ráji – to je centrální městský hřbitov s velkou obřadní síní. Karviná má ještě tři další menší hřbitovy, kde už se ale nepohřbívá tak často.