Město opět prodlužuje svoz bioodpadu, lidé mohou službu využít zdarma

Již od pondělí 10. března začne v Karviné letošní bezplatný svoz biologicky rozložitelného odpadu. Letos dokonce o týden dříve než v loňském roce. Lidé se totiž především s ohledem na počasí hojně ptají, kdy technické služby začnou bioodpad svážet.

Vždy jeden den je tradičně vyhrazen pro určité městské části. Pondělí pro svoz z Ráje, úterý je vyhrazeno pro Fryštát a Darkov, středa pro Mizerov a část Hranic, čtvrtek pak pro zbytek městské části Hranice, část Fryštátu a Nové Město. Vždy v pátek se bude svážet z Louk a Starého Města.

„Karviná opět nejen prodlužuje dobu svozu (vloni jsme začínali 18. března), ale také rozšiřuje svozové oblasti o další ulice. Optimální je objednat si zadarmo u technických služeb přistavení nádob na celou sezónu (až tři na dům), nebo připravit odpad v pytli,“ sdělila mluvčí města Šárka Swiderová.

Svoz bioodpadu začíná vždy v šest hodin ráno a trasa může být obsloužena velmi rychle, proto je dobré mít odpad připraven den večer před svozem.

„Obyvatelé si už docela zvykli separovat papír, sklo a plasty. Počty nádob jsme v posledních dvou letech především na sídlištích zdvojnásobili. Třídí se elektroodpady, textil a bioodpad. Do sběrného dvora mohou občané odvézt i stavební materiál a suť zadarmo,“ doplnila mluvčí s tím, že město často přistavuje ke kontejnerovým stanovištím i nádoby na velký odpad. Občané platí ročně za svoz 500 korun.

HARMONOGRAM SVOZU | OBJEDNÁNÍ NÁDOBY

Autor: Milan Haluška | Foto: Technické služby | Vydáno 6.3.2014