Město má první oběť letošní zimy, bezdomovec byl opilý a podchlazený

Marná byla dnešní noční snaha strážníků a lékařů o záchranu jednoho z karvinských bezdomovců. Případ převzala státní policie. Kolem druhé hodiny ranní našla městská policie v Karviné poměrně známého bezdomovce na venkovní zahrádce jedné z restaurací – vyjela na místo po telefonickém oznámení občana (oznámil MP, že našel podnapilého muže ležícího v prostorách u restaurace). Muž byl při vědomí, komunikoval – velmi špatně, protože byl  silně opilý a nebyl schopen chůze, byl promrzlý. Hlídka jej proto zabalila do přikrývek a odvezla na záchytku, kde ovšem zkolaboval a přes pomoc lékařky záchytky i pokusy strážníků o resuscitaci bylo nutné zavolat záchranku. Bohužel muži už nebylo pomoci. Jednalo se o jednoho z bezdomovců, který vytrvale odmítal jakoukoli pomoc, ubytovnu, šatstvo a nikdy nebyl střízlivý. Městská policie, ale také sociální pracovnice karvinského magistrátu, nyní v zimě několikrát denně obcházejí místa, kde bezdomovci žijí, nabízejí ubytovny a azylové domy, zprostředkování šatstva a přikrývek, teplého jídla. „Za poslední rok se nám takto povedlo dostat z ulice odhadem na 80 lidí, což je úspěch. Přesto většina bezdomovců kvůli své závislosti na alkoholu a neochotě přizpůsobit se jakýmkoli pravidlům vytrvale pomoc odmítá. Mezi takové patřil i dnes zemřelý muž“, uvedla mluvčí města Šárka Swiderová.