Lukrecius Chang chce karvinskou mládež naučit bojové techniky, jako efektivní využití času

Lukrecius Kišš vystupující pod přezdívkou Chang je v Karviné známý především jako rapper či asistent prevence kriminality. Aktivně se ovšem věnuje také kick-boxu. Právě s touto sportovní bojovou technikou chce seznámit i karvinskou mládež a neučit ji rvát se, ale bojovat.

Chang v našem městě žije od narození a dobře zná jeho specifické potřeby. Zkušenost mu i přes mnohé pesimistické pohledy některých kritiků říká, že existuje možnost řešení problémů a zlepšení stavu.

Hlavní myšlenkou jeho vize je smysluplné naplnění volného času mládeže. Všechny své aktivity se proto snaží vzájemně skloubit a výsledkem je, že jeho rap i sportovní výkony, které předvedl například v rámci programu prevence kriminality při akci Muay Thai v listopadu loňského roku konané na Základní škole Cihelní v Karviné-Novém Městě, se stal lákadlem pro mnoho mladých. Tenkrát Lukrecius Chang a jeho kolegové z prevence kriminality slíbili, že se postarají, aby tento počin nebyl ojedinělý a poslední.

„Nejde o to, abychom násilníky naučili ještě efektivnějšímu použití bojových technik, ale abychom mladé nalákali na lepší využití volného času než sklouznutí na šikmé ploše,“ dodal Chang, který má na svém kontě 41 vítězných zápasů jako bojovník v K1 včetně 6 vítězných KO oproti pouhým třem prohrám.

Holky i kluky zve na nábor!

Zájemci o tento sport tak mohou vždy o víkendu (so-ne) přijít do Top fitness centra v Karviné-Hranicích (u Permonu), kde probíhá nábor do tohoto sportu. Lukrecius Chang se svým kolegou Břetislavem Kyjonkou vás budou základy tohoto sportu učit. K dispozici bude i veškeré potřebné vybavení (lapy i boxovací pytle). Naučit se můžete například techniky K1, kopy, stínový box nebo strečink. Vstupné na každou lekci je 90 Kč.

NÁBOROVÝ PLAKÁT

Autor: Milan Haluška | Foto: Rostislav Mžik | Vydáno: 21.3.2015