Letní Shakespearovské slavnosti letos poprvé míří do Karviné

Díky spolupráci společnosti OKD, statutárního města Karviná a Městského domu kultury Karviná se mohou diváci v Karviné poprvé těšit na hru Williama Shakespeara, která se odehraje v rámci prestižního divadelního festivalu Letní shakespearovské slavnosti. Komedii Marná lásky snaha si budou moct diváci vychutnat pod širým nebem v amfiteátru letního kina v parku Boženy Němcové 30. července. Předprodej vstupenek začíná v pondělí 2. července v Městském domě kultury Karviná. Díky spolupráci výše zmiňovaných subjektů se podařilo cenu vstupenek udržet na „přátelské“ ceně 250 Kč. Kapacita karvinského amfiteátru bude pro představení připravena pro téměř 2 000 diváků.

„Uvědomujeme si, že život není jenom práce, ale lidé se chtějí ve volném čase bavit. Je pro nás ctí, že jsme mohli být těmi, kteří pomohli přivést do Karviné tak významný festival, jako jsou Letní shakespearovské slavnosti, a zpříjemnit tak obyvatelům města léto. Mezi návštěvníky bude jistě mnoho rodin našich zaměstnanců,“ říká ředitelka PR a komunikace Petra Mašínová.

Karvinští diváci budou mít v komedii o lásce možnost vidět například Kateřinu Janečkovou známou z televizního seriálu jako Ošklivka Katka, herce ostravských divadel Vladimíra Poláka či Jana Fišara a další, ale také Michala Kavalčíka, který si získal popularitu jako Ruda z Ostravy.

„Věříme, že představení bude vyprodané a lidé vytvoří skvělou atmosféru. Tím, že můžeme ve městě festival přivítat, jen potvrzujeme, že Karviná je skutečně kulturní město. Doufáme, že jde o začátek každoroční tradice,“ říká náměstek primátora Petr Bičej.