Kradl jsem, abych udělal nějaké peníze, sdělil policistům mladý zloděj

Celkem sedm krádeží železa a jízdních kol má na svědomí šestadvacetiletý mladík z Karviné. Pro kořist se vydával většinou sám. O uplynulém víkendu však před lázeňským střediskem kradl se svým o tři roky mladším komplicem.

Oba tam kradli jízdní kola a na vše se dobře připravili. Mladíci si totiž přinesli kleště, kterými odstranili lankový zámek.

„Mladší z pachatelů odjel na kole MRX v hodnotě 11 tisíc korun neznámo kam a druhý na kole značky Blackhawk v hodnotě 7.500 korun. Ten se na výzvu ochranné služby lázní ze strachu i s kolem vrátil a vyčkal na příjezd policistů,“ popsala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Chtěl jsem udělat nějaké peníze

Právě tato slova uvedl policistům do protokolu šestadvacetiletý mladík, který má na svědomí i krádeže železa. V červnu si začal vyhlížet sklepní prostory panelových domu v Karviné. Ve třech případech odcizil po dvou kusech kovové kanálové poklopy, které následně odnesl do výkupny železa. Krádeži tak způsobil celkovou škodu ve výši 6.000 korun. Podezřelý se dále doznal ke krádeži dalších třech jízdních kol. Kola odcizil ze stojanu po odstranění lankového zámku za pomocí přinesených kleští. Lupu se ještě téhož dne zbavil a to jejich prodeji náhodným osobám.

„Majitele si svá kola ohodnotili na celkovou částku 9.600 korun. Zlodějíček je však prodal za necelých 1.500 korun. Ve všech případech muž peníze z krádeže použil pro svou potřebu,“ dodala mluvčí s tím, že trestní stíhání je vedeno na svobodě a po druhém spolupachateli policie intenzivně pátrá.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 4.8.2014