Kino Centrum promítne nového Hobita ve dvojnásobném snímkování

Milovníci dobrodružného Hobita od režiséra Petera Jacksona se již brzy mohou těšit na druhý díl s názvem Šmakova dračí poušť. V karvinském kině Centrum bude film ještě zajímavější na podívanou, jelikož ho promítnou mimo jiné také ve dvojnásobném snímkování.

Po úspěšném přechodu přes vrchy se Thorin a jeho společníci rozhodl získat pomoc od cizince v divočině. Čekají na ně totiž nástrahy nebezpečného Temného hvozdu a oni je musí překonat bez mocného čaroděje Gandalfa. Následně na ně čeká poslední úsek pouti k Osamělé hoře, kde se Bilbo Pytlík musí dostat k pokladu, který hlídá drak.

Jak vše dopadne zjistí karvinští diváci poprvé minutu po půlnoci z 11. na 12. prosince, kdy bude film uveden v české premiéře ve 3D. Kino Centrum nabídne hned tři verze projekce. Lidé si mohou vybrat mezi klasickým 2D promítáním, 3D projekcí či 3D HFR projekcí ve dvojnásobném snímkování, které v Moravskoslezském kraji nabídnou pouze 2 kina.

HFR 3D aneb díváme se plynuleji

Tento inovativní formát používá v případě Hobita pro zobrazení 48 snímků za sekundu (fps), což odstraňuje některá negativa, jako například trhaný obraz při pohybech kamery a také činí obraz detailnějším oproti standardním 24 snímkům za sekundu, což je aktuální formát v kinech po celém světě.

Jako první je tato technologie použita právě u trilogie Hobit a karvinské kino Centrum je spolu s opavským multikinem jediným kinem v Moravskoslezském kraji vybaveným touto technologií. Po přechodu z 16fps na dnešních 24fps v roce 1930 se tak jedná o další zásadní změnu ve filmovém průmyslu.

Časy jednotlivých projekcí, vstupné a další informace naleznete na internetových stránkách kina Centrum.

FOTO: Z filmu | Warner Bros