Karvinští senioři mohou jako první v kraji cvičit v zahradách

Celkem 16 rehabilitačních a posilovacích strojů vhodných hlavně pro cvičení seniorů mají starší občané Karviné k dispozici od tohoto týdne. „V kraji jsme první město, které takové relaxační přístroje seniorům pořídilo. Slouží v zahradách dvou domů, kde senioři bydlí (dva domy s pečovatelskou službou v Hranicích a Novém Městě) a v zahradě Městského klubu seniorů v Hranicích“, uvedla mluvčí města Šárka Swiderová. Městu se podařilo získat dotaci Nadace OKD (450 tisíc korun), přidalo část vlastních prostředků a pořídilo seniorům tři cvičební koutky ve zmíněných  zahradách. U Městského klubu seniorů v Karviné-Hranicích mají čtyři stroje, u domu s pečovatelskou službou v Novém Městě také čtyři a osm jich slouží v zahradě domu s pečovatelskou službou v Hranicích.

Jde o speciálně vybrané skupiny venkovních posilovacích strojů, které slouží nejenom ke cvičení, masáži a k relaxaci celého těla, ale i ke sportovní a zábavní hře starších lidí. Počítáno je tu i s případným zdravotním handicapem cvičících. Některé stroje slouží ke zvyšování pohyblivosti spodních končetin a kloubů, ke zvyšování kapacity srdce a plic. Další k posilování, rozvoji a zlepšování svalů usnadňujících a řídících pohyb a zlepšujících ohebnost.