Karvinští psi využívají své vlastní pisoáry

Tři betonové pisoáry pro psy instalovali na konci září zkušebně v Karviné. Město si tím slibuje především větší ochranu keřů a rostlin, na které psi močí. Pisoár je umístěn v okrasné zahrádce před fryštátským zámkem. Další je pak hned za branou do zámecké zahrady a poslední mohou lidé spatřit u Regionální knihovny. Do budoucna možná pisoáru ve městě přibude, vše záleží na zkušenostech samotných majitelů psů.

„Průběžně chodíme kontrolovat a víme, že pejsci pisoáry využívají. Pach od jednoho přiláká na místo i další, pisoár odvede vlhkost rychle do půdy a okolí zůstane čisté,“ dodala mluvčí města Šárka Swiderová s tím, že povinnost uklízet psí exkrementy mají stále majitelé svých psů.

Lidé by uvítali spíše koše a sáčky

Na našem facebooku proběhla diskuze, zda psí pisoáry nebyly zbytečnou investicí. Většina lidí by totiž uvítala odpadkové koše se sáčky na psí extrementy. „Neuvažujeme o instalaci košů se sáčky, už tady byly a lidé je buď nevyužívali, nebo si sáčky brali úplně na něco jiného,“ doplnila mluvčí města.

Lidé se také v diskuzích často ptají, kam vlastně putují poplatky za psy a na co jsou využity. „Peníze z poplatků za psy jdou do čištění města a na provoz psího útulku,“ uzavřela mluvčí.

FOTO: Psí pisoár v Karviné | Milan Haluška