Karvinští policisté odhalili sérii vloupání do bytů i garáží, zloději hrozí až tři roky za mřížemi

Policejní komisař zahájil v těchto dnech trestní stíhání proti sedmadvacetiletému muži, který od začátku května sám nebo s komplicem vykrádal byty, sklepy i garáže v Ráji a Novém-Městě.

„V bytech odcizil různé věci, od televizního ovládače, přes domácí elektroniku, peníze až po nářadí. V garážích vzal kufřík s elektronářadím a v kolovně odcizil jízdní kolo v hodnotě osmi tisíc korun,“ sdělila policejní mluvčí Zlatuše Viačková s tím, že předběžná škoda je vyčíslena na bezmála 220 000 korun.

Krádeží vloupáním se muž dopustil i přesto, že v roce 2013 byl pravomocným rozsudkem odsouzen pro přečin krádeže k nepodmíněnému trestu odnětím svobody. Z výkonu trestu byl propuštěn v lednu letošního roku.

Policistům se snažil utéct, skončil ve vazbě

Policisté Obvodního oddělení Karviná 7 zanedlouho, po prvních vloupáních, po důkladném prověřování, znali jméno podezřelého. Muž se policistům cíleně vyhýbal a ukrýval. Státní zástupce proto na podezřelého vydal souhlas se zadržením a policisté pátrání ještě více zintenzivnili.

„Muže policisté vypátrali na jedné ulici v městské části Ráj. Pachatel před nimi začal utíkat, po několika minutách běhu ho policisté dohonili a pod hrozbou použití střelné zbraně zadrželi,“ doplnila Viačková s tím, že pachatel je již ve vazbě s obviněním pro přečiny krádeže formou spolupachatelství a porušování domovní svobody. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 24.7.2015