Karvinští dostanou prvoligový stadion, stavět se začne na podzim

Velký dárek v podobě zbrusu nového fotbalového stadionu brzy dostanou karvinští fotbalisté MFK OKD Karviná a jejich fanoušci. Město současný stadion v Karviné-Ráji do roka kompletně přemění v nejmodernější prvoligový stadion v regionu. Pokud vše půjde podle plánu, stavební práce začnou letos na podzim.

Stadion město postaví z vlastních finančních prostředků. Velkou měrou pomůže dotace z Evropské Unie. Ta pokryje 40 procent způsobilých výdajů, které jsou 205 miliónů korun.

U investice do vyhřívaného trávníku či vybudování parkoviště a vysazení zeleně zase pomůže stát z peněz meziresortní komise. Ta dotuje projekty v oblastech zasažených těžbou uhlí.

Modernizace stadionu umožní splnit podmínky fotbalové asociace pro 1. a 2. ligu. Pohodlně se na něm usadí až 4862 lidí, fotbalisté budou mít moderní zázemí, vyhřívaný trávník, osvětlené hřiště, nová bude i vstupní budova. Město chce navíc na stadionu pořádat i kulturní akce.

„Na fotbal v Karviné chodí okolo dvou tisíc lidí a většina z nich se samozřejmě na krytou tribunu vejít nemůže, nemá sociální zázemí, bufet a podobně. Úpravy čekají i vstupní plochy a vstupní objekt. Před pěti lety město první část rekonstrukce provedlo především díky dotacím,“ dodala mluvčí města Šárka Swiderová.

V době rekonstrukce stadionu budou hrát fotbalisté na Kovonském hřišti v Karviné-Novém Městě.

Vizualizace nového fotbalového stadionu (autor: Město Karviná) – klikni na obrázek pro zvětšení.

kar_viz_03

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 4.7.2014