Karvinský Nový domov získal prestižní ocenění za kvalitu péče

Cena kvality v sociální péči – tak se jmenuje ocenění, které v prostrorách Rytířského sálu Senátu Parlamentu ČR v úterý získal karvinský Nový domov. Jde o vůbec nejvýznamnější ocenění v sociálním sektoru. Senioři tak o svém domově mohou mluvit jako o dobrém hotelu.

Ocenění se svým významem řadí k takovým titulům, jako jsou ceny Czech Made, Klasa a podobně. Cena kvality je Radou kvality ve spolupráci se Senátem ČR a časopisem Ošetřovatelská péče udělována každoročně, letos šlo již o devátý ročník.

„Tímto oceněním jsme velice potěšeni a velmi si ho vážíme. Cena kvality v sociální péči je pro nás zavazující, neboť stávající kvalitu služeb musíme nejenom udržet, ale i zvyšovat. Chtěla bych proto poděkovat všem, kteří nás podporují, našim uživatelům, jejich rodinám a blízkým, a rovněž i našemu zřizovateli, kterým je MS kraj,“ říká ředitelka Nového domova v Karviné Eva Cholewová.

Součástí soutěže je i Cena sympatie pro pracovníky sociálních služeb, kteří dokazují oddanost této náročné profesi svojí laskavostí, kreativitou a vtipem. I tato cena v letošním roce putovala do Nového domova a byla udělena vedoucímu pro kvalitu a sociální práci Mgr. Rostislavu Mrlinovi.

Autor: Milan Haluška | Foto: Nový domov, p.o. | Vydáno: 24.10.2014